Zážitky

Nechte se inspirovat tipy na zajímavá místa v okolí našich apartmánů, které
jsme pro vás osobně vybrali.

Zážitky

Mini Zoo Wapity

Malá rodinná ZOO nacházející se mezi Horní Planou a Novou Pecí nabízí expozici s exotickými, ale i evropskými zvířaty. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na klokany, stádo jelenů Wapiti, muflony, pštrosy Emu, lišku, mluvícího krkavce, bizona a mnoho a mnoho dalších. V místě se také nachází občerstvení.

0 km
Od Apartmánů Pernek

Klidné koupání na pláži Hory (Lipenská přehrada)

V letních měsících si dopřejte koupání na pláži Hory, která patří mezi klidnější lokality na Lipně s čistou vodou i houpačkou přímo na pláži. Nedaleko je oblíbené Bistro u Žabáka, které se postará o příjemné občerstvení i zábavu pro nejmenší (pískoviště, skluzavka). V blízkosti se nachází železniční stanice Pernek.

0 km
Od Apartmánů Pernek

Rozhledna Dobrá voda (Horní Planá)

Rozhlédněte se do širokého kraje z 36 metrů vysoké rozhledy, která byla postavena v rámci postupné obnovy Stifterova parku. Její tvar má symbolizovat sklářskou historii v okolí. Rozhledna má dvě podlaží, horní ve výšce 32 m a spodní ve výšce 26 m.

0 km
Od Apartmánů Pernek

Naučná stezka Olšina

Zažít jedinečnou Šumavskou přírodu naplno můžete díky naučné stezce okolo rybníku Olšina. Cestou se dozvíte zajímavé informace nejen o místní přírodě, ale i historii. Trasu zvládnete i s menšími dětmi, její délka je 7,3 km a provede vás reálnými šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy.

0 km
Od Apartmánů Pernek

Medvědí stezka (Stožec)

Projděte si nejstarší naučnou stezku na Šumavě, která je spjatá s historií zastřelení posledního šumavského medvěda, ke kterému došlo 14. listopadu 1856. Vychází ze železniční stanice Ovesná a končí u zastávky Černý kříž.

0 km
Od Apartmánů Pernek

Stezka korunami stromů Lipno

Navštivte první stezku svého druhu v ČR, která vítá od roku 2012 své návštěvníky na ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. Na místě se nachází i 11 adrenalových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů!

0 km
Od Apartmánů Pernek

Osobní doporučení majitelů na zážitky, které rozhodně stojí za to:

Cyklovýlet okolo Schwarzenberského plavebního kanálu:

se zastávkou v Rakousku (oblast Sonnenwald) ve vyhlášené hospůdce Blauer Hirsch, která se nachází přímo pod rozhlednou Moldaublick.

Výstup na hraniční horu Třístoličník:

nedaleko Trojmezí, kde se střetávají hranice Čech, Německa (Bavorsko) a Rakouska. Zažijte jeden z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších vrcholů Šumavy s bizardními skalními útvary. Přiblížit se můžete vlakem přímo z Perneku, na místě doporučujeme posezení v místní horské chatě Dreisesselhaus.

Pěší výlet od Černého kříže:

(původní dřevěný kříž byl postaven na památku schwarzenberského hajného, který zde zahynul při pronásledování pytláka) přes Dobrou (rozhodně doporučujeme navštívit hospůdku u Němečků) údolím Vltavy až do Volar či k Soumarskému mostu.

Skiareál Hochficht:

ocení všichni milovníci zimních sportů. Hochficht je v Rakousku největším lyžařským střediskem mimo Alpy a od apartmánů Pernek se nachází pouze 30 km. Parkování přímo i skiareálu.

Klášter Schlägl

se nachází 35 km od Perneku na pomezí rakousko-české státní hranice ve stejnojmenné obci Schlägl (česky Drkolná). Drkolenský klášter je dosud činným a zároveň atraktivním návštěvním místem. Nutná zastávka pro všechny milovníky piva – klášterní pivovar Schlägl nabízí 400letou pivovarskou tradici, kterou můžete ochutnat, ale i zažít ve vyhlášené expozici Brau Pavillon (multimediální svět pivovarské a pivní tradice).

(Všichni naši hosté mohou vynikající piva Schlägl ochutnat i v našem
samoobslužném baru.)

Bistro Kynutá Buchta

na malebném náměstí v Horní Plané (4 km od apartmánů) s radostí doporučujeme všem našim hostům. Podpořte místní podnik, do kterého sami moc rádi chodíme na vynikající kávu, ale hlavně dezerty i pečivo připravované podle babiččiných receptů.

Další zajímavá místa v okolí Apartmánů Pernek

Nechte se převést na druhou stranu přehrady a prozkoumejte tak opačný břeh Lipna. Pokud cestujete s dětmi, zážitek zaručen. Na druhé straně se můžete vydat například do Přední a Zadní Zvonkové, Svatého Tomáše, na Vítkův Hrádek či Frýdavy. Cyklostezky vedou kolem celého Lipna a přívoz převáží jak kola, tak auta.

Navštivte zaniklou osadu Staré Hutě a dopřejte si jedinečný výhled do okolní krajiny. Skutečné genius loci místa je umocněno kaplí z let 1870 – 1871, která je od roku 1993 chráněna jako kulturní památka ČR.

Cestujete-li k nám s dětmi, rozhodně nepřehlédněte jeden z pilířů českého divadla a humoru. Na malebném zalesněném kopečku se starají o ohrožené druhy českých pohádkových bytostí. Jedinou možností, jak lze Pohádkovou rezervaci navštívit, je účast na některém z divadelních představení. Vedle odborné péče o pohádkové bytosti usiluje Pohádková rezervace o stmelování rodin formou společného kulturního zážitku.

Většina informací pochází z portálu Czechtourism Kudyznudy.cz, který také doporučujeme pro další skvělé tipy na krásná místa v okolí Perneku.

Naplánujte si nezapomenutelné zážitky v Apartmánech Pernek